Życzenia świąteczne

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku życzą Pracownicy i Zarząd EKKOM Sp. z o.o. oraz Redakcja Portalu Edroga.pl.

Kartka świąteczna

Projekt w Nowym Sączu

Informujemy, że w dniu 25 listopada 2020 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa połączenia drogi krajowej nr 87 (DK 87) w Nowym Sączu z drogą wojewódzką nr 969 (DW 969) w ciągu zrealizowanej obwodnicy Podegrodzia wraz z budową mostu na rzece Dunajec”. Decyzja ta została uzyskana w ramach dokumentacji projektowejczytaj dalej

czytaj dalej

Nowy zarząd PKD

Z przyjemnością informujemy, że obradujące w dniu 16 września 2020 r. w Warszawie Walne Zebranie Członków Polskiego Kongresu Drogowego powołało prezesa zarządu EKKOM – P. dr. hab. inż. Janusza Bohatkiewicza, prof. ucz. na stanowisko wiceprezesa zarządu PKD. Nowy zarząd został powołany na kadencję 2020 – 2025 r.

czytaj dalej

Zagraniczny projekt badawczy

Z przyjemnością informujemy, że EKKOM Sp. z o.o., w ramach konsorcjum z Politechniką Gdańską oraz norweskim instytutem SINTEF AS, będzie realizował projekt „ELANORE”. Akronim projektu pochodzi od jego nazwy: „Improvement of the EU tyre labelling system for noise and rolling resistance”. Zadanie będzie finansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 – POLNOR 2019 w ramach programu „Badania stosowane”.

czytaj dalej