Seminarium ELANORE

Seminarium ELANORE Ulepszenie Systemu Etykietowania Opon w Kontekście Hałasu i Oporów Toczenia 16-17 stycznia 2024 r.Pałac Kłanino Koło Gdańska, Polska Seminarium końcowe projektu ELANORE ma na celu krytyczną ocenę obecnych procedur etykietowania opon samochodów osobowych pod kątem hałasu i oporów toczenia. Projekt skupia się na identyfikacji niedociągnięć w systemie etykietowania, zaproponowaniu usprawnień oraz przedstawieniu potencjalnych ulepszeń. Oczekujemy przedstawicieli branży oponiarskiej,czytaj dalej

czytaj dalej

Projekt badawczy w EKKOM

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu ELANORE (https://elanore.mech.pg.gda.pl/pl), który wykonujemy w konsorcjum z Politechniką Gdańską oraz norweską firmą SINTEF AS. Projekt jest finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021 „POLNOR 2019 – Energia, transport i klimat”.

czytaj dalej

Zagraniczny projekt badawczy

Z przyjemnością informujemy, że EKKOM Sp. z o.o., w ramach konsorcjum z Politechniką Gdańską oraz norweskim instytutem SINTEF AS, będzie realizował projekt „ELANORE”. Akronim projektu pochodzi od jego nazwy: „Improvement of the EU tyre labelling system for noise and rolling resistance”. Zadanie będzie finansowane z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 – POLNOR 2019 w ramach programu „Badania stosowane”.

czytaj dalej