Recenzja prezesa EKKOM w książce o BIM

Czy polskie prawo zamówień publicznych pozwala na wymaganie stosowania BIM-u, jakie są etapy i procesy związane z realizacją inwestycji zgodnie z BIM, jakie są zalety stosowania BIM, jak używać BIM w projektach infrastrukturalnych?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce „BIM w praktyce. Standardy, wdrożenie, case study” Dariusza Kaszni, Jacka Magiery i Pawła Wierzowieckiego, wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN w grudniu 2017 roku. Recenzję do niej napisał dr inż. Janusz Bohatkiewicz, prezes EKKOM.

Doświadczenie zawodowe autorów, ich doskonała znajomość literatury zagadnień BIM, świetnie dobrane przykłady pomagają w przekazie szczególnie ważnych i trudnych pojęć oraz takich, które mogą stanowić szczególny problem w procesie inwestycyjnym – czytamy w recenzji dr. Bohatkiewicza. Książka ma charakter przystępnego poradnika skierowanego do osób praktycznie funkcjonujących w środowisku BIM, a więc projektantów, wykonawców oraz inwestorów, w tym należących do sektora publicznego. Jej celem jest dostarczenie podstawowych informacji o BIM, które umożliwią uruchomienie inwestycji zgodnie z tą metodologią, z uwzględnieniem obowiązujących w Polsce regulacji prawnych.

Brak możliwości komentowania.