Ul. Muzyczna w Lublinie wybudowana

26 maja po południu ul. Muzyczna w Lublinie została dopuszczona do ruchu. Jej budowa trwała od października 2015 roku. Będzie obsługiwała Dworzec Metropolitalny, a wcześniej skorzystają z niej m.in. kibice Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Ulica ma 757 metrów długości i zaczyna się na przedłużeniu ul. Stadionowej w rejonie Areny Lublin, a kończy na skrzyżowaniu ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej. W ramach inwestycji powstał nowy most na Bystrzycy: jednoprzęsłowy, żelbetowy obiekt łukowy o rozpiętości 75 metrów i długości ponad 95 metrów. Muzyczna jest ulicą jednojezdniową, z czterema pasami ruchu, z których dwa skrajne będą przeznaczone dla transportu zbiorowego.

Wraz z zakończeniem realizacji zadania zmieniła się organizacja ruchu w zakresie wlotu ul. Szczebrowskiego w ul. Muzyczną. Wlot ten będzie funkcjonował na stałe wyłącznie w relacjach prawoskrętnych. Oznacza to, że kierowcy wyjeżdżający z ul. Szczerbowskiego będą zobowiązani skręcić w prawo w kierunku skrzyżowania z ul. Narutowicza, ul. Głęboką i ul. Nadbystrzycką. W ul. Szczerbowskiego będzie można wjechać wyłącznie jadąc od strony mostu. Nie będzie takiej możliwości dla jadących od strony skrzyżowania z ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzycką i ul. Głęboką.

 

Brak możliwości komentowania.