EKKOM na jubileuszowym seminarium Wibroszyn

Firma EKKOM Sp z o.o. po raz ósmy uczestniczyła w seminarium, które organizuje Instytut Mechaniki Budowli Politechniki Krakowskiej, Wibroszyn 2015. Jubileuszowa edycja skłoniła do podsumowań, ale nie zabrakło też nowych zagadnień.

Kiedy organizowałem to seminarium w 2006 roku, to z założenia miała być inicjatywa jednorazowa – przypomniał prof. dr hab. inż. Krzysztof Stypuła. – Na koniec pierwszego seminarium uczestnicy doszli do wniosku, że było to na tyle owocne przedsięwzięcie, że zobligowali nas do jego kontynuowania. Po dziesięciu latach mamy okazję do pewnej retrospekcji, ale przedstawimy także nowe przedsięwzięcia.

Wibroszyn wpisuje się w pewną filozofię, żeby być blisko tych problemów, które wymagają rozwiązania profesjonalnego i w których wykorzystywane są wyniki badań doświadczalnych – powiedział dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej, prof. dr hab. inż. Tadeusz Tatara.

Seminarium „Wpływ hałasu i drgań wywołanych eksploatacją transportu szynowego na budynki i ludzi w budynkach – diagnostyka i zapobieganie” adresowane jest do osób, które zajmują się zarządzaniem transportem szynowym,  projektowaniem, budową i eksploatacją tras kolejowych, tramwajowych i metra, a także ochroną środowiska w terenie zabudowanym.

Celem seminarium jest przybliżenie słuchaczom aktualnych zagadnień dotyczących ochrony środowiska przed hałasem i drganiami, metod pomiarów i diagnostyki oraz czynników wpływających na hałas i drgania, a także sposobów ochrony budynków i ludzi w budynkach przed ich nadmiernym oddziaływaniem.

Istotne jest, co wynika z programu konferencji, że po raz kolejny przedmiotem obrad są drgania oraz hałas. Przy tym kompleksowym podejściu będzie można wiele zdziałać dla ochrony środowiska, ludzi i budynków – podsumował wiceprzewodniczący Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN, prof. dr hab. inż. Marian Tracz.

W drugim dniu obrad (11 września) dr inż. Janusz Bohatkiewicz, prezes EKKOM Sp. z o.o. dokonał przeglądu zagadnień ochrony środowiska przed hałasem w budownictwie komunikacyjnym w seminariach Wibroszyn 2006 – 2015, natomiast dyrektor ds. ochrony środowiska Maciej Hałucha wygłosił referat „Wpływ danych wejściowych do modelu obliczeniowego na wyniki prognoz hałasu kolejowego”.

EKKOM był jednym ze sponsorów seminarium Wibroszyn 2015. Patronat medialny sprawował portal edroga.pl. Przeczytaj więcej w artykule: „Drgania + hałas = Wibroszyn 2015” na www.edroga.pl.

Brak możliwości komentowania.